Kryteria

Jak powstaje Lista Stu?

Oto jak wybieraliśmy najbardziej wpływowych w 2017.

Wybieraliśmy najbardziej wpływowe postacie w dwóch kategoriach: wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz znacząca rola w systemie ochrony zdrowia.

Redakcja „Pulsu Medycyny” przedstawiła jurorom do oceny ponad 300 osób nominowanych do obu wyróżnień. Zdecydowaliśmy również o podziale jury na dwa zespoły, tak aby eksperci mogli dokonywać oceny według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia.

Zgodnie z regulaminem, kandydaci byli oceniani według trzech kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2017 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania.

Jurorzy znaleźli się także na listach nominowanych i wówczas oczywiście nie oceniali sami siebie. Jeśli kandydat był oceniany w obu kategoriach i w obu znalazł się w czołowej setce, został umieszczony tylko w jednej z nich — tej, na której zajął wyższe miejsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione.

Komentarze